Αποτελέσματα προκριματικής φάσης του 3ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης: Alan Turing 2023-2024»

sigharitiria 2

Με απόλυτη επιτυχία, ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του Σχολείου μας στην προκριματική φάση του 3ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού «Μαθηματικής Λογικής και Υπολογιστικής Σκέψης: Alan Turing 2023-2024». Οι δυο ομάδες του σχολείου μας, οι mathimatikes_skepseis και tamathimatikoulia κατάφεραν να συγκεντρώσουν 6.520 και 5.680 πόντους αντίστοιχα και να καταλάβουν την 2η και 3η θέση στην Περιφερειακή Διεύθυνση Αττικής. Σε πανελλήνιο επίπεδο, οι mathimatikes_skepseis κατέκτησαν την 4η θέση σε σύνολο πόντων και tamathimatikoulia την 12η, ανάμεσα σε 567 σχολικές ομάδες.
Συγχαρητήρια σε όλες τις διαγωνιζόμενες ομάδες! Συγχαρητήρια στα παιδιά μας! Καλή επιτυχία στη συνέχεια του διαγωνισμού!